Τετάρτη 31 Μαρτίου 2010

«Λύτρωση» με Μπανγκουρά και ολοταχώς για πλέι οφ οι Σέρρες

Τα «λιοντάρια» επικράτησαν σήμερα στις Σέρρες της Κέρκυρας με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπανγκουρά στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης, με την οποία έπεσε η αυλαία της 28ης αγωνιστικής στη Β’ Εθνική. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, θα μπορούσαν να είχαν «καθαρίσει» νωρίτερα το παιχνίδι, εάν οι παίκτες του Ντράγκαν Κοκότοβιτς είχαν εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν στο «ενενηντάλεπτο». Όλα κρίθηκαν 7 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, όταν ο Τάντιτς έκανε τη σέντρα και ο Μπανγκουρά με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Κοτταράς, Γαλανόπουλος, Παπάζογλου, Ν. Ζαπρόπουλος, Μιχαήλ, Κάστρο, Σκάγκλια (72΄ Κωνσταντινίδης), Γεωργιάδης, Λεοζίνιο, Τάντιτς (93΄ Κόντος), Μπανγκουρά (90΄ Τράκις)
Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Αποστολίδης, Γκουστάβο, Ιωάννου, Βενέτης, Κοντοδήμος (73΄ Πελαγίας), Παρασκευαίδης, Ρεπερνέ (52΄ Λουρένσο), Φλαβίνιο, Μπερνς, Γιαννιτσανάκης (60΄ Μπουτζίκος), Τσίγκας

Αναλυτικά όλα τα ματς: Ρόδος-Εθνικός 1-1 (10΄ Μπιμπίρης – 37΄ Πρίπου (α))
Θρασύβουλος-Αιγάλεω 1-1 (58΄ Κόζλεϊ – 70΄ Πουλάκος)
Ιωνικός-Εθνικός Αστέρας 1-0 (74΄ Κρίστορι)
Καλαμάτα-Παναιτωλικός 2-1 (43΄ Ντε Βισέντι, 63΄ Κουτσοσπύρος – 77΄ Βούκοβιτς)Ολυμπιακός Βόλου-ΟΦΗ 3-0 (10΄ Σολάκης, 22΄ Νατσούρας (α), 88΄ Καμπάνταης)
Αγροτικός Αστέρας-Ηλιούπολη 3-0 (15΄ Βαγγελόπουλος, 18΄ Μπεκιάρης, 19΄ Στεφανίδης)Πιερικός-Διαγόρας 2-0 (21΄ Θάνος, 60΄ Φρέντερικς)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Δόξα Δράμας 1-1(52΄ Μπουντούρης - 37΄ Μαρκόφσκι)
Πηγή: sportdog